Každý, kdo má před domem, na chatě nebo někde v zahrádkářské kolonii vlastní zelený plácek, o který se rád stará, moc dobře ví, že se jedná hlavně o velkou dřinu a starosti. Udržet zahradu v bezvadném stavu totiž chce více než jen trochu snahy a elánu, ale je potřeba také používat adekvátní nástroje. Pokud dáváte stále přednost starším typům, nyní je čas, abyste je obměnili. Bude vás to sice stát nějaké ty peníze, ale na oplátku dostanete kvalitní náčiní, se kterým se stane pečování o zahradu doslova radostí.

elektrická sekačka na trávu

Prvním nástrojem, který vás asi ve spojitosti se zahradou napadne, je sekačka. Bez ní by bylo zkracování zeleného pažitu opravdu úmorné. Ovšem není sekačka jako sekačka. Některé typy jsou stejně tak použitelné jako nůžky na nehty. Hlavně manuální modely, které se kupodivu ještě občas používají, nepatří zrovna k nenáročným na užívání. Stříhat s nimi trávník je opravdové utrpení, zvláště pak na záda. Pokud se nechcete trápit, raději si vyberte sekačku, která bude na opravdu vysoké úrovni. V případě, že máte malý pozemek, bohatě vám postačí elektrický typ, pro větší plochu bude lepší použít benzínový model, který není závislý na přísunu elektřiny skrze kabel.
robotická sekačka na trávu

Nejen na keře

Mezi dobré zahradní pomocníky se bezpochyby může řadit i křovinořez. S jeho pomocí lze zkracovat trávu na místech, kam byste se se sekačkou dostali jen těžce, nebo vůbec ne. To platí hlavně pro místa v těsné blízkosti stavby, stromů, případně plotů. Se sekačkou se také nevyplatí pracovat v těsné blízkosti záhonů. Mohli byste totiž takto přibrat omylem i pár kytic, což by vás asi příliš pozitivně nenaladilo. S křovinořezem je člověk daleko šikovnější a obratnější. Navíc tento nástroj je schopen i zkracovat tenčí větve stromů, což se hodí hlavně na podzim. Samozřejmě s ním jde rovněž prořezávat křoviny. Jedná se tedy o multifunkční nástroj.