Pokud se zamyslíme, tak náš stát by byl určitě hodně bohatý, kdyby se vrátily za posledních 30 let všechny ty špatné investice. Takové, které se dají označit i jinými slovy-jsou to rozkradené státní stamilióny, a to některými státními úředníky. Kde tyto peníze jsou?
Každé 4 roky se tu mění vládnoucí strany, a každé z vládnoucích stran se něco málo v růstu ekonomiky podařilo, ale moc toho nebylo. Miliardy korun od „sametové revoluce“ jsou nenávratně pryč a to především špatným rozhodnutím v investičních projektech. To znamená špatným hospodařením státu.
kryptoměna a přesípací hodiny
Je smutné, že na jedné stát vždy šetřil peníze v jakékoliv oblasti na svých obyčejných lidech, ale na druhé straně se ze státní kasy miliardy korun nesmyslně rozhazovaly a rozhazují na špatné zvolené investice. A nic se neděje. Proč taky, to jsou peníze státu, z našich daní. A z těch si zase občas odkrojí nějakou část naši mocipáni, tzv. „investoři“.
V investičních projektech státu v zásadě chybí kontrola na všech úrovních a trestní zodpovědnost za špatně investované peníze. Jen se o tom mluví a mluví…
Minulý rok jsme měli stále od našich ekonomů, jak se báječné se nám daří. Lidé utráceli peníze „o sto šest“. Ale selskému rozumu to nebere, že hned začátkem nového roku se zdražilo téměř vše. Ano, ke konci roku 2018 se to už avizovalo. Zdražuje se od potravin, energie, plynu, vody, léků, služeb, hypoték, bytů a spousta jiného spotřebního zboží. Aby si tu svou životní úroveň udržel řadový (obyčejný) občan, musí šetřit mnohem víc, jak dřív. Na jedné straně stát přidal pár korun jak důchodcům a tak i jiným profesím. Ale to, co stát přidal, tak zdražením si okamžitě až dvojnásobně vezme zpět. Proto si naši poslanci museli odsouhlasit to jejich nehorázné navýšení platů. A nadále se v médiích opakuje, jak se máme my, občané, lépe.
nákupní výdaje

Ano, minulý rok lidé mnohem více utráceli své peníze. Někteří z nich je investovali do různých projektů. Do bytů, kryptoměn… Ale jestli bude tento rok podobný minulému, to si snad netroufne tvrdit žádný renomovaný ekonom. Už jenom proto, co se děje v EU a na Ukrajině. To se nás bytostně dotýká a bude dotýkat. Jen si to musíme přiznat a nezavírat oči. A šetřit.