Prostor/děti


Pokud se zamyslíte nad tím, kde budete mít více prostoru, jednoznačně to bude dům. V bytě je většinou i menší počet místností. Větší prostory se hodí i proto, pokud si chcete pořídit více než jedno dítě. Budete nejspíše potřebovat dětské pokoje a ložnici zvlášť. Jestliže chcete dítě jen jedno, příp. dvě a nebude Vám občas vadit více lidí v jedné místnosti, nebo hodně věcí (protože každý potřebujeme své vlastní věci), tak si bohatě vystačíte i s bytem.


modré rámy


Zahrada/domácí mazlíčci


Jestliže chcete zahradu, s největší pravděpodobností si ji koupíte společně s barákem. Díky zahradě se Vám otevírá spoustu dalších možností, jako je pořízení bazénu, pěstování stromů, posezení na zahradě, grilování aj. Pokud si chcete pořídit domácího mazlíčka a bude větších velikostí (pes) je pro něj výhodné bydliště zde. Samozřejmě by se ale určitě spokojil s menšími prostory bez zahrady, pokud jej budete pravidelně venčit. Plusem bytu bez zahrady je to, že Vám zaniká starost a péče o další prostory.


 


Úklid


Samozřejmě čím Více místností a věcí, tím více úklidu. Je ale možné zařídit si naše prostory podle minimalistického stylu. Poté se nám ušetří spoustu času kdekoliv.


rozsvíceno v domě


Parkování


Díky dnešní době, se staví téměř u každého baráku i garáž. Případně máte před svým domem volné místo okolo plotu, či na zahradě. Zde můžete zaparkovat své auta. Byty jsou většinou umístěné v paneláku, nebo bytovce. Zde bydlí více lidí a tak bývá poblíž bytů společné parkoviště, pro všechny obyvatele.


 


Společné prostory


Když nepočítáme to, že když si pořídíte samostatně stojící nemovitost, máte samozřejmě více soukromí. V paneláku apod. je to trochu jiné. Většinou se zde nachází společné prostory, jako chodby, schodiště, výtah, či se můžete potkávat se sousedy u schránek a vchodových dveřích. Máte tedy sdílené společné prostory a to ne každému může vyhovovat.